ما ایرانی ها …

بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۳

۱) ما ایرانی ها آدم‏‏ های عجیبی شده ایم. وقتی نگاه می کنم به مجموعه ی رفتارها و عملکردها جا می خورم. گاهی حتی می خندم مثل وقتی که آدم یک جوک بی مزه می شنود و از بی مزگی زیاد می خندد. این خنده هم از یک ناباوری است. یک مجهول بزرگ که قابل درک نیست.

۲) از یک و نیم سال پیش تا امروز دیگر من نه خبرهایی خواندم و نه می خوانم. اما هر چه باشد در متن جامعه ام. مثل آدم های دیگر آمد و شد دارم. می بینم. حس می کنم. تجربه می کنم. چیزی که برای من در این یک سال و نیم عجیب بود و هست سکوت عجیبی است که مردم کرده اند. نه اینکه از هیاهو خوشم بیاید. از این تعجب می کنم که مردمی که چهار سال روی مخمان رژه ی مورچه ای می رفتند حالا چقدر متین و صبور شده اند! برای من عجیب است که تفاوت رفتار تا این اندازه آشکار چه طور ممکن است؟ می دانید؟ دلم از این می گیرد که صداقت و درستی که این مردم از آن حرف می زنند چقدر پوچ و دم دستی است! چقدر می توانند مثل یک بچه ی لج باز باشند که وقتی از چیزی خوششان نیامد، زمین و آسمان را به هم بدوزند؛ اما وقتی چیزی را فقط به خاطر اینکه خودشان دوست دارند داشته باشند حتی اگر هیچ تفاوتی در قبلی نباشد و یا حتی بدتر هم باشد سکوت می کنند!
درد وقتی است که آن عده ای که نباید درگیر شوند هم درگیر می شوند. آن عده هم با نا آگاهی دامن می زنند به لج بازی های این عده. خیلی گنگ شد نه؟! راستش خیلی وقت است هیچ اسمی نمی برم. همه چیز آنقدر واضح هست که کسی که بخواهد ببیند و بداند، می بیند و می داند. اگر نخواهد نمی شود کاری کرد. مثل همان خود به خواب زده که کاری نمی شود برایش کرد.

۳) خیلی لذت دارد ثمره ی کار و تلاش یکی دیگر را افتتاح کردن. نه؟! بعد هم اعتراض کنیم چرا اطلاع رسانی ها اینقدر کم است از انبوه کارهای ما!

پ.ن: این در ادامه ی نوشته ی قبلی است. به گمانم ادامه داشته باشد هنوز!

۰۲/۱۸/۲۰۱۵

برچسب:
ارسال شده در اجتماعی،فرهنگی | نظرات (۱)

یک پاسخدر “ما ایرانی ها …“

  1. رنجبران می‌گوید :

    منظور افتتاح آزدراه قم گرمسار که طرح زمان محمود بود که نیست؟!

گذاشتن یک پاسخ