حرف نزن!

آبان ۱۳ام, ۱۳۹۱

این روزها حرف نزدن بهتر از حرف زدن است.
دو کلام اعتراض کنی و چیزی بگویی باب میل اون وری ها، ذوق می کنند یک مخالف دیگر یافتیم! مثل آهن ربا می چسبند و وقت و بی وقت با حرفهای صد من یک غاز می خواهند از اوضاع به هم ریخته ی مملکت بگویند و از سیاهی بی حد و حصر ایران. از رواج دروغ و دروغگویی و سینه چاک کنند برای فرهنگ و ادب و اخلاق و خلاصه خودشان را بت ادب و اخلاق معرفی کنند. گاهی اوقات واقعا احساس می کنم یک کیسه زباله در مواجهه با این از خود متشکرها باید همراهم باشد. اگر روزی برسد که از دست حرف های آنها خسته شوی و بگویی بسه. چه خبره تخته گاز داری می روی. کمی انصاف داشته باش. از فردایش می شوی هیولا! هیولای دروغ و نفاق و بی ادبی و بی اخلاقی و خلاصه هر چه لجنیات هست منتسب به توست از ازل تا ابد. درست نقطه ی مقابل همان هلوهای اخلاق و ادب! اتفاقا در مواجهه با چنین موقعیت هایی بیشتر نیاز به داشتن یک کیسه زباله احساس می کنم!
هیچ تعادلی در رفتار و منش آدمهای این روزگار نیست. همه گرفتار در افراط و تفریط اند. همه سرانجام از گوشه ای از بام دارند سقوط آزاد می کنند و خودشان خبر ندارند.
کاش …
کاش …
کاش …
نمی دانم این کاش هایی که دارد همین جور تلنبار می شود روی دلم کی به حقیقت می پیوندد. کی عقل و ادب و اخلاق واقعی و به تمام معنا حاکم می شود بر رفتارها و گفتارهایمان؟!

کی می رسد که همه جدای از خط کشی های ساخته ی دست خودمان همدیگر را دوست داشته باشیم و به هم احترام بگذاریم؟!

برچسب: ،،
ارسال شده در اجتماعی،سیاسی | نظرات (۲)

۲ پاسخدر “حرف نزن!“

 1. زینب.د می‌گوید :

  سلام.
  طرحی که قرار بود تا ۵ آبان مهلتش باشه، تا ۲۵ آبان تمدید شده. “اگر دوست داری شرکت کن”

  یادت نره ، حرفات با عمو توی ۳۰ ثانیه ، سعی کن صدات آروم نباشه. خیلی هم بلند نباشه.
  این طرح هیچ ارتباطی به برنامه ی هزار و شصت و شونزده نداره. حرف ِ دلت با عمو.
  قراره یه کلیپ “ساده” درست بشه. به احتمال زیاد توی وبلاگ ها هم قرار داده میشه. پس محدودیت های شخصی خودت رو در نظر بگیر. اسم و شهر رو هم آخر حرفات بگو.
  صدات رو به همراه یه عکس از دوران بچگیت، به این آدرس بفرست:

  zkhatereh52@yahoo.com

  ممنون.

 2. خبرنو می‌گوید :

  با سلام
  مطالب زیبای شما توجه ما را جلب کرد گر چه ممکن است در برخی موارد هم نظر نباشیم. قلم بسیار خوبی دارید و منطقی هم تحلیل می کنید.سایت ما مطالب مختلفی را پوشش می دهد و به هیچ جریان و گروه سیاسی هم وابسته نیست ، چند نفر طلبه و دانشجو هستیم که سایت را اداره می کنیم. خوشحال می شویم اگر یادداشتهایی که فکر می کنید مناسب است برای ما ارسال نمایید تا در پایگاه خبری تحلیلی خبرنو با نام شما منتشر نماییم.
  با تشکر – سردبیر پایگاه خبری تحلیلی خبر نو

گذاشتن یک پاسخ